Güncel

Çocukların Katili AKP’nin polisi!

AMED: Barış süreci adı altında T.Kürdistan’ında karakol yaptırmadık yer bırakmayan devletin samimiyetsizliğini protesto eden Wan’ın Xaçort mahallesinde, gençler yola barikat kurarak protesto etti. Çok sayıda TOMA ve zırhlı araçlarla müdahale eden polise karşı saatlerce direnen gençliğe çevredeki halk destek verdi.

Ara sokaklara giren polislerin gözaltına almak için özellikle kendilerine hedef olarak belirlediği çocuklar vardı. Polis 7 yaşındaki çocuğu silah çekerek ve darp ederek gözaltına aldı. Mahalledeki halk çocuğun serbest bırakılması için polislerle uzun süre görüşse de bir sonuç alamadı. Çocuk katili polis kaldığı yerden gözaltına almaya devam etti.

Evleri ve işyerlerini de hedef alan polis, plastik mermi ve tazyikli su ile camları kırdı. Ev ve işyeri sular altında kalan ve camları atılan plastik mermilerle kırılan Gülizar Özalp adlı mahalle sakininin polislere tepki göstermesi üzerine TOMA’dan sıkılan tazyikli su ile 50 yaşlarındaki kadın hedef alındı. İkinci kattaki evinin balkonunda küçük yaşlardaki torunlarıyla birlikte çay içtikleri esnada, polis saldırısına maruz kaldıklarını dile getiren Özalp, “Evimiz su içinde kaldı. Cama doğru bakmaya çalıştık, bu kez polisler plastik mermi sıktı” dedi.

Bütün bu yaşananlar Erdoğan’ın geçtiğimiz süreçte çocuk cinayetlerine yönelik “Benim gönlüm idamdan yana” sözü AKP hükümetinin ne kadar samimiyetiz olduğunun yansımasıdır. Gönlü idamdan yana olan başbakanın ‘destan yazan’, Amed’de çocukları taciz eden polislerine yönelik gönlü ne yanda?

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu