Güncel

Dargeçit Devlet Hastanesi’ne 3 cenaze getirildi, Amed’te sokağa çıkma yasağı

Dargeçit’e bağlı Tanyeri köyünden, Dargeçit Devlet Hastanesi’ne 3 cenazenin getirildiği öğrenildi.


H.Merkezi: Dün (26 Mart) sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyurunun ardından

Dargeçit’e bağlı Tanyeri köyünden, Dargeçit Devlet Hastanesi’ne 3 cenazenin getirildiği öğrenilirken, bu sabahtan itibaren Amed’in 37 köy ve mezrasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Mardin Valiliği dün Dargeçit ilçesine bağlı Tanyeri köyünde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. “Operasyon icra edilecek” denilerek ilan edilen yasağın ikinci bir duyuruya kadar devam edeceği belirtildi. Yasak halen devam ederken, Dargeçit Devlet Hastanesi’ne 3 cenazenin getirildiği belirtildi.

Morga kaldırılan cenazelerin kimlik bilgileri ile ilgili ise bilgi edinilemedi.

 

Lice ve hani’de 37 köyde sokağa çıkma yasağı

Diğer taraftan Amed’in Lice ve Hani İlçelerine bağlı 37 köy ve mezrada bugün saat 08.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Valilik, PKK’ye yönelik askeri operasyon yapılacağı gerekçesiyle Hani ilçesine bağlı Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Y.Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.Turalı, Gürbulak mezraları ile Lice ilçesine bağlı Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Daralan ve Duruköy köyleri ile Elmadere, Ağılçık, Akçapınar, Ayaz, Şakan, Boyluca, Dahlık, Alikahya, Hacımusabey ve Kutlamış mezralarında bugün saat 08.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu..

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu