Emek

DDSB çalışmasına polis ve zabıta engeli

Aydınlı: Bugün(17 Aralık) Aydınlı ve Konaşlı mahallelerinde DDSB’nin “asgari ücret sefalettir, sadece ekmek yetmez!” şiarlı kampanyasının çalışmalarına başlandı.

Konaşlı Mahallesi ve Deri Sanayi Bölgesine afiş, sticker yapıştırıp, bildiri dağıtımı yaptık. Fabrikaların bulunduğu bölgede çalışmalarımız sürerken polis ve zabıta engeliyle karşılaştık. Ellerinde kamera çekimiyle yanımıza yaklaşan polislerden kamera çekiminin sonlandırmalarını söyledik. Kameralarını kapattıktan sonra keyfi GBT uygulamasına tabi tutulduk. Ardından zabıtanın gelmesiyle iki arkadaşımıza cezai işlem uygulandı. Bu uygulamadan sonra geri döndüğümüzde astığımız bütün afişlerin sökülmüş olduğunu gördük.

Bizler yaptığımız kampanya çalışmasında asgari ücretin daha yaşanılabilir bir ücret olması yönünde mücadele verirken, yaptığımız çalışmalara polis zoruyla “ceza” kesilmesi, işçilerin hangi şartlarda, hangi koşullarda çalıştırılıp sömürüldüğünü, devlet tarafından yasal olarak ortaya koymaktadır. Devletin ve patronların, bu uygulamaları aslında işçileri sadece ekmeğe mahkûm etmek için yapmış oldukları sömürü saldırılarıdır.

Çalışmalarımız önümüzde ki günlerde Aydınlı Mahallesi ve çevresinde devam edecektir.

Aydınlı DDSB 

[widgetkit id=425]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu