GüncelManşet

DDSB, emekçinin kutusunu açtı

Ankara: Ülke gündemi ortaya çıkan yolsuzluk olayları ve hükümetteki istifalarla devam ederken Devrimci Demokratik Sendikal Birlik de konu ile ilgili Yüksel Caddesi’nde bir eylem gerçekleştirdi.

Eylemde DDSB’liler açılan pankartın önünde, üzerinde “Demokrasi kutusu”, “AKP kutusu”, “Pandora’nın kutusu”, “Asgari ücretlinin kutusu”, “Çözüm kutusu” yazılı kutular taşıdılar. “Bugün size bir basın metni okuyup, buradan dağılıp gitmeyeceğiz.” denilen konuşmada halk üzerindeki baskılara tek tek bahsedilerek teşhir edildi. Ardından “Evet şimdi bakalım, kimin kutusundan ne çıkıyor?” denilerek kutular bir bir açıldı.

 ddsbden yolsuzluk eylemi 2

“Emekçinin kutusu: yarım simit, fatura…”

“Demokrasi” kutusundan; “Roboskî ve Gezi Şehitleri”, “çözüm” kutusundan; “Gever’de katledilenler, KCK operasyonları, Cami-cemevi projesi”, AKP kutusundan “rüşvet, hırsızlık, yolsuzluk, kentsel dönüşüm”, Pandora’nın kutusundan “boş” ve asgari ücretlinin kutusundan “yarım simit, faturalar” çıktı.

Alışılan biçimlerinden farklı olan eylem caddeden geçenlerce ilgiyle izlenirken, katılımın güçlü olması da dikkat çekti. 

Eylem sırasında sık sık atılan “İnsanca yaşamak istiyoruz”, “Zafer direnen emekçinin olacak” sloganlarına etraftaki insanlar da eşlik etti.

Eylem DDSB’nin 5 Ocak’ta İstanbul’da asgari ücret kampanyası için yapacağı eylemin ve yolsuzluğa karşı Güvenpark’ta gerçekleştirilecek eylemin duyurusuyla sonlandırıldı. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu