Manşet

DDSB: Saat 19.00’da Taksim’deyiz!

H.Merkezi: Antakya’da Ahmet Atakan’ın katleidlmesine karşı bir açıklamaya yayımlayan DDSB, sokağa çıkma çağrısı yaptı. Açıklamanın tam metni şöyledir:

Haziran ayında başlayan ve yaygınlaşan halk isyanı karşısında kullanılan şiddet sonrası 5 kişi bu mücadele de şehit olmuştu. Bu süreç devam ederken “Eylül ayı sendromu” hükümetin en çok kaygı duyduğu süreç olarak görmekteydi. 

Haziran direnişinde demokratik tepkilere karşı kullandığı yöntem şiddetle bastırmaktı. Bundan sonra bizler sorunları halkımızla konuşacağız diyenler taksimde yaptıklarını ODTÜ’ de denemeye devam etmekteler.

Taksim’de başlatılan mücadele bu sefer ODTÜ  ile başladı. Bu mücadele her yerde destek bulmaya başlandı. Dün gece Antakya’da demokratik tepkisini gösteren insanlara karşı yapılan şiddet sonucu Ahmet ATIKAN isimli 22 yaşındaki bir genç polis kurşunuyla vurularak şehit oldu.  Görülen o ki Eylül daha da sıcak geçecek. Baskı şiddetin hatta ölümün bile artık insanları korkutmadığı görülmelidir. AKP hükümetinin,  halkın isyanı karşısında uygulamaya şiddete karşı,  bu ülkede demokrasiden yana olan tüm işçileri, emekçileri Ahmet Atakan’ın öldürülmesini protesto etmek için bugün saat 19.00’da Taksim’de yapılacak eyleme katılmaya çağırıyoruz.

Devrimci Demokratik Sendikal Birlik(DDSB)   

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu