Emek

DEDAŞ 7. Gününde Direnişe Devam Dedi!

Amed: DEDAŞ işçileri bugün direnişlerinin 7. Gününü doldurdu. Her zaman ki gibi sabah erken saatlerden itibaren yerini alan direnişçiler ailelerinin de destek sunmasıyla basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasına başlamadan önce, işçiler 70 gündür direnişte olan ve bugün sabaha karşı baskın yapılan Greif işçilerinin direnişini “yaşasın sınıf dayanışması” sloganıyla selamladılar.  

Daha sonra kısa bir konuşma gerçekleştiren DİSK Enerji-Sen Genel Başkanı Ali Duman  “Bugün,  burada Türkiye’de Neo-liberal sistemin dayattığı yapılan taşeronlaştırma, köleleştirme ve iş kıyımına karşı bir araya geldik. Biz burada can güvenliğimiz olmadığı işin bir araya geldik hayatını kaybeden arkadaşlarımız için buradayız özel şirketlere artık verecek canımız yok. Bugün 6333 maddesine göre iş yapmama hakkımız var biz bu hakkımız değerlendiriyoruz” dedi.

Basın açıklaması yapan DEDAŞ işçisi Abdulrezzak Cihan: “Direnişin ilk 6 günüde 6 kere polis müdahalesiyle karşı karşıya kaldık. Bugün 7.günü ve biz daha kararlıyız. Bölgede insan hayatına değer verilmediği, savaş karşıtı olduğunu iddia eden hükümet, özelleştirmelerle ve taşeronlaştırmayla bizleri ölüme gönderiyor dedi.

Direniş 7. Gününde büyük bir coşkuyla halaylar ve sloganlar eşliğinde devam ediyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu