Emek

DEDAŞ İşçileri “Baskılar Direnişçileri Yıldıramaz!”

Amed:  Direnişin 8. Günün de akşama doğru DEDAŞ yönetimi işçilere çağırıp “hepinizi işe alacağız ancak size sunacağım evrakları imzalama şartıyla’’ diyerek direnişçileri tehdit etti.

60’a yakın işçi bu kağıtları imzaladı. Geride kalan 25 kişiye de “sizin bu kağıtları dahi imzalamanıza gerek yok sizin iş hakkınızı fes ediyorum” dedi. Bunun üzerine ise işçiler, arıza bakım onarım binasına giden direnişçiler binayı işgal etti.

Akdeniz Temizlik Elektirk Sanayi Ticaret Şirketi Müdürü Süleyman Oğuz işçilere “sizin burada çalışıp çalışmayacağınıza ben karar veririm” dedi ve işçilere hakaretlerde bulundu hakaretlere dayanamayan direnişçilerden biri kendini bıçaklamaya çalıştı.

Arkadaşına destek veren işçiler bina içinde bulunan tüm camları ve diğer işçilerin imzaladığı kağıtları yırttı. DEDAŞ binasının önünde çocuklarına destek vermek amacıyla gelen aileler polis engeliyle karşılaştılar.

Yarım saat sonra  “Direne Direne Kazanacağız sloganlarıyla dışarı çıkan işçilere aileleri de destek verdi.

Direniş bütün kararlılığıyla, bütün baskılara ve yıldırma politikalarına rağmen devam ediyor. Direnişçi işçiler destekçisi olan aileleriyle “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları atıyorlar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu