Güncel

DEDEF Taşdelen’de piknik gerçekleştirdi

İstanbul: Dersim Dernekleri Federasyonu Taşdelen’de 25 Mayıs günü piknik gerçekleştirdi.

Pikniğin başında Dedef tarafından yapılan konuşmada Soma’dan Okmeydanı’na yaşanan süreç nedeniyle pikniğin anma olarak geçeceğine değinilirken geçmişten bu yana Mayıs aynının katliamlarla dolu olduğuna vurgu yapıldı. İbrahim Kaypakkaya’yı, Armenak Bakırcıyan’ı Mayıs ayında katleden zihniyetin bugün Gezi İsyanı’nda, Okmeydanı’nda , Soma’da katliamlarına devam ettiğini belirten konuşmacı “Önderlerimizi  aramızdan fiziki olarak alsalar bile düşünceleri, mücadeleleri mücadelemizde yaşayacak” dedi.

Partizan ve Özgür Gelecek pikniğe mesajla selamladı. Mesajda, Mayıs ayının İbrahim Kaypakkayaların, Dörtlerin, Haki Karer’in, Sinan Cemgillerin ölümsüzleşmeleriyle direnişin ve kararlılığın adı; Vartinik kıvılcımını yangına çevirenlerin, Dersim Dağlarının doruklarına ölümsüzleşen Sefagül’ün, Nurşen’in, Derya’nın, Gülizar’ın , Fatma’nın özgürlüğe daveti olduğu belirtildi.

dedef 1Şiir dinletisi ve müzik programının da olduğu piknikte sık sık “ Katil devlet hesap verecek” sloganı atıldı.

Bir çok kurumun stand açtığı piknikte Partizan standına ve piknik alanında yapılan gazete dağıtımına kitle oldukça ilgi gösterdi.

Piknik müzik programının bitmesiyle beraber sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu