Emek

(Deneyim) Gazi’de yolsuzluğa karşı Partizan çalışması

Gazi Mahallesi Özgür Gelecek okurları olarak hafta boyu yaptığımız çalışmalarda ilk gün (24 Aralık Salı) bildiri dağıtımı ve esnaf ziyaretleriyle DDSB’nin “İnsanca yaşam, yaşanabilir ücret” şiarıyla başlattığı kampanya üzerine karşılıklı değerlendirme yaptık.

Bir simit ve çay parasına bile denk gelmeyen asgari ücret sadakası, emekçi halkımız tarafından da elbette ki olumlu bir şekilde karşılanmamaktadır. Bunun doğrultusunda esnafla ne yapılması, nasıl bir yol çizilmesi, egemenlere karşı nasıl mücadele edilmesi gerektiği üzerine sohbet ederek esnaf ziyaretlerini akşama doğru sonlandırdık.

 

“Ev ziyaretlerimizde yolsuzluğu konuştuk”

İkinci gün (Çarşamba) HDK’nin öncülük ettiği Maraş Katliamı anmasına Özgür Gelecek okurları olarak İsmetpaşa Caddesi üzerinden kitlesel şekilde, ajitasyon ve sloganlarla katıldık. Yürüyüşün ve basın açıklamasının sona ermesinin ardından biz 26 Aralık Perşembe günü planladığımız “Yolsuzluğa Karşı Hesap Sormaya’’ yürüyüşümüz için
ev ve kahvehaneleri dolaşarak emekçi halkımıza eyleme çağırdık.

Özellikle kahvehanelerde yapılan ajitasyonlarda yoğun ilgiyle karşılandık. Alkışlar eşliğinde kahvehane ziyaretlerimiz devam etti. Öte yandan gecekonduların yoğun olduğu bölgelerde devam eden ev ziyaretlerimizde oldukça coşkulu geçti.

Asgari ücretin emekçinin alın terine damlatılan kan olduğunu, hırsızlığın ve yolsuzluğun diğer ismi olan AKP hükümetinin meşruluğunun kalmadığını ve bütün bunların hesabını ancak hep birlikte olursak sorulacağını emekçi halkımıza anlattık.

 

“Direnişe devam edeceğiz”

Perşembe günü pazar yerinde bildiri dağıtımı ve ajitasyonlarla halkımızı aynı gün akşamı yapılacak eyleme çağrı yaptık. Devam eden bilgilendirme gün içersinde sesli ajitasyonlarla İsmetpaşa Caddesi üzerinde devam etti.

Saat 20.00 itibariyle Eski Karakol Durağı’nda biraraya geldik. Dövizler ve flamalar, tencere ve tavalarla yürüyüşümüze başladık. Biz de Partizan imzalı “Zulmün zorbalığın hesabıdır bu’’, “Bakanlar yetmez hükümet istifa’’, “Halktan çalana, rüşvete, talana son’’ yazılı olduğu dövizler taşıdık eylemde.

BDP, SYKP, ESP ve Mücadele Birliği de yürüyüşe katıldı. Cadde boyundan Cemevine devam eden yürüyüşte sık sık “Halkımız saflara, hesap sormaya’’, “Yaşasın devrimci dayanışma’’, “Faşizme karşı omuz omuza’’ vb. sloganları attık. Aynı zamanda sesli ajitasyonlarla halkımıza, egemenlerden hesap sormak için çağrı yaptık.

Cemevi önünde son bulan yürüyüşümüzün ardından 27 Aralık Cuma günü Taksim Dayanışması’nın eylemine katılım çağrısını duyurduk.

Biz Gazi Mahallesi Özgür Gelecek okurları olarak, patron-ağa devletinin hükmünün son bulacağı zamana dek halkımızla beraber direneceğiz, kazanacağız…

 

Gazi Mahallesi Partizan ve Özgür Gelecek okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu