Emek

Deriteks Sendikası’nın yardımları Suruç’a ulaştı

Pirsûs: Deriteks Sendikası’nın sürdürdüğü “Kardeş halklara yardım elimizi uzatıyoruz” kampanyası çerçevesinde toplanan yardımlar Suruç’a ulaştı. Topladıkları yardımları ileten Deriteks Sendikası Başkanı Musa Servi öncülüğündeki heyet, ayrıca sınır nöbetinin sürdüğü Measer Köyü’nü de ziyaret etti.

Heyet ile olarak Belediye Garajı’ndaki yardımların toplandığı depo’ya getirdikleri yardımları teslim ettiler. 1220 ayakkabı, 600 mont, 50 battaniye, 300 çorap, 1135 pantolon, 2050 tişört, 1 çadır ve 17 erzak kolisinden oluşan yardım kamyonunu teslim eden heyewt dha sonra ise, BDP ilçe binasına giderek yerel yöneticilerle görüştü. Daha sonra ise sınır köyü Measer’e gelen heyet burada nöbette bulunan halktan Kobanê’deki çatışmalar ve sınırdan gelen halkla ilgili bilgi aldı.

Deriteks Heyeti daha sonra ziyaretini tamamlarken, konu ile ilgili olarak hazırladıkları basın bildirisinde Ortadoğu’da kardeş halkların birbirleri ile savaştırıldığı ifade edildi. Kürtlerin, Ezîdî’lerin ve Türkmenlerin bölgede IŞİD çetelerinin hedef tahtasında yalnız bırakıldığının altı çizilen açıklamada “ Herşeyini bırakıp sınırı geçerek ülkemize gelmek zorunda kalan ve aynı zamanda bu topraklarda akrabalık bağları olan kardeş haklara destek elimizi uzatıyoruz. ‘Yaşasın işçi sınıfının birliği ve halkların kardeşliği’ diyoruz” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu