Manşet

Dersim Bölge Komutanlığından Amutka Açıklaması: 40. savaş yılını selamlıyoruz!

H.Merkezi: Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamayı haber değeri taşıdığından ötürü olduğu gibi yayınlıyoruz.

Halkımıza;

15 Haziran 2012 tarihinde akşam saat 20:00 sıralarında Hozat Amutka karakolunun yol güvenliğini sağlamak için arazide bulunan düşman gücüne yönelik olarak TİKKO gerillaları tarafından bir saldırı eylemi gerekleştirilmiştir.

Yapılan saldırıya karşı düşman havanlarla karşılık vermiş ancak herhangi bir sonuç alamamış, gerillalarımız belirlenen şekilde alandan çekilmişlerdir. Eylem sonrasında düşman aldığı kayıplara dair herhangibir bilgiye ulaşılamamıştır.

Partimizin içinde bulunduğu 40. mücadele yılında irade ve ısrarımız savaşımızın gelişmesi ve düşmana daha etkili darbeler vurulması yönünde gelişmeye devam edecektir. Halk iktidarı kurma hedefiyle atacağımız adımlar düşmanı yok etme bilinci ve eylemiyle daha da hızlanacaktır. Bu anlamıyla partimiz 40. yılını bu eylem vesilesiyle bir kez daha selamlıyoruz.

Yine bu eylemimizle birlikte, 2005 yılı haziran ayında faşizm tarafından katledilerek şehit düşen 17 MKP militanını ve geçtiğimiz mayıs ayında Dersim/Ovacık’ta şehit düşen üç HPG gerillasını da saygıyla anıyoruz.

40. yıl savaş azmimiz, zafer kararlığımızdır!

40. yılında yaşasın TKP/ML, yaşasın halk savaşı!

TKP/ML TİKKO

Dersim Bölge Komutanlığı

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu