Güncel

(Foto)Dersim’ de İbrahim Kaypakkaya anması!

 

Dersim: Dersim’de 17 Mayıs günü Partizan, BDP,ESP VE EMEP’ in bileşeni olduğu HDK İbrahim KAYPAKKAYA, Hasan Ocak, Dörtler ve Haki Kareri andı.
17 Mayıs günü saat 16.00’da Sanat Sokağı’nda toplanan HDK bileşenleri Seyit Rıza Meydanı’na yürüdü. İbrahim Kaypakkaya’nın dev posterinin açıldığı yürüyüşte, “Meşaleyi Kaypakkaya’dan aldık, Soma için ağıt yakmayacağız, hesap soracağız” yazılı Partizan imzalı pankart taşındı. Sık sık “Kahrolsun faşist Kemalist diktatörlük”, “Şehîd namırın”, “Devrim şehitleri ölümsüzdür”, “Önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya” sloganları atıldı.
Anma etkinliği Seyit Rıza meydanında yapılan saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşu sonrası Dersim Belediyesi Eş Başkanı M. Ali Bul, BDP, ESP, HDP, EMEP ve Partizan birer açıklama yaptı.
Partizan yaptığı konuşmada, “İbo’nun ideallerinin hala güncel olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle İbo’yu yaşatmak devrim programını yaşatmaktadır. Bugün İbo’cuyuz diye geçinenler, İbo’nun revizyonist TKP ile mücadelesini bilmektedir. Bu nedenle bugün TKP’yi Dersim’e sokanlar, TKP’yi kapı kapı gezdirenler tarih önünde yanıldıklarını anlayacaklardır” ifadelerine yer verdi. Yapılan açıklamalar sonrası eylem sona erdi.

[widgetkit id=700]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu