Güncel

Dersim Pulur’da 1 Mayıs çalışmaları devam ediyor

1 Mayıs yaklaşırken Ovacık Partizan olarak bizler de çalışmalarımızı hızlandırdık.

Çalışmalarımızın ana temaları coğrafyamızdaki doğa katliamları oldu.

Bunun için Ovacık’ın işlek caddelerine “Katil maden şirketlerine karşı doğamızın yok olmaması için 1 Mayıs’ta alanlar” pankart astık. Ayrıca Dersim’in en büyük sorunu olan Dersim Katliamı, köy boşaltmaları, doğa katliamına ilişkin “Dersim katliamına, köy boşaltmalarına, doğa talanına, HES’lere karşı 1 Mayıs’ta alanlara” afişleri yoğun olarak Ovacık Çarşı, Pulur, Kandolar ve Doksandört Mahallelerine yapıştırdık.

Ovacık köylerinden Yeşilyazı, Ziyaret, Danzi, Kodi ve Köseler köyüne de afişleme yaparak 1 Mayıs’a çağrıda bulunduk. Ayrıca “1 Mayıs’tan 18 Mayıs’a, Mayıs’ın kızıllığıyla alanlara “, “Gezi ihtişamıyla 1 Mayıs’ta alanlara PARTİZAN” imzalı ozalitleri Ovacık merkezde ve mahallelerinde astık.

Çalışmalarımız sırasında halkın yoğun ilgisi ve desteğiyle karşılaştık. Ayrıca bölgemizde bulunan Berkin Elvan’ın ailesiyle Gezi şehitleri temalı ozalitler asılırken karşılaştık. Karşılaşma sırasında duygulu anlar yaşandı.

Bizler de bu 1 Mayıs çalışmalarını Berkin Elvan şahsında Gezi şehitlerine adayıp daha fazla sorumluluk ve disiplinle çalışmalarımıza devam sözü verdik.

                                                                                    Ovacık Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu