GüncelManşet

Dersim’de 1 Mayıs toplantısı

Dersim: Dersim’de 1 Mayıs çalışmaları için toplantılar yaparak hazırlık çalışmalarına başladık. 5 Nisan’da yapılan ilk toplantıda seçim süreci çalışmaları üzerine tartışmalar yapılıp 1 Mayıs çalışmalarına dair neler yapılacağı üzerinde duruldu.

Toplantının birinci gündemi olan seçim çalışmaları değerlendirildi. Yapılan değerlendirmelerde seçim sürecinde Dersim’de çalışma yürüttüğümüz birçok alanda kitle faaliyetine ciddi anlamda yoğunlaştığımız, ortaklaştığımız temel sonuçlardan biri.

Ayrıca Pulur, Xozat ve Pertek ilçelerinde hem yaptığımız kitle çalışmaları hem de bu çalışmaların sonucu olarak gerçekleştirdiğimiz etkinlikler değerlendirilerek kitleye ulaşma noktasında verimli bir süreç geçirdiğimiz sonucuna vardık.

Seçimlerde sadece merkezin kazanılıp ilçelerdeki seçimlerin kaybedilmesi olumsuzluk olarak değerlendirilse de bizler açısından yürütülen kitle çalışmasında halka politikalarımızın ulaştırılması noktasında istikrarlı bir çalışma yürüttüğümüzü düşünüyoruz. Ancak seçim sonuçlarından da açığa çıkan o ki, hala çalışmalarımızda bir dizi eksiklikler, politikamızı kavrama ve kavratmada bir dizi yetersizlikler kendini göstermiştir.

Toplantının ikinci gündemi olan 1 Mayıs tartışmalarında çalışmalar için ilçelerde ve merkezde komisyonlar kuruldu. Kurulan komisyonlar materyallerle bulunduğu alanlarda yoğun kitle çalışması kararı aldık.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu