Güncel

Dersim’de 31 bölge daha “özel güvenlikli bölge” ilan edildi

Dersim: Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre yürütülen operasyonlar gerekçe gösterilerek 31 bölge daha “özel güvenlik bölgesi” ilan edilerek, yasaklandı.

Dersim merkez, Pulur (Ovacık), Xozat (Hozat) ve Qisle ( Nazımiye) ilçesine bağlı 31 bölge valilik tarafından yasaklı bölge ilan edildi. 1 Eylül-15 Eylül tarihleri arasında geçerli olan yasaklamada Pülümür ilçesi ve Munzur Vadisi bölgesinde karakollar arasında kalan bölgelerde konaklama ve araçların bekleme yapması da yasaklandı.

 

Valilik tarafından “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilen 31 bölge ise şu şekilde

“* Tunceli merkeze bağlı Koçlu mahallesi, Bali Deresi, Kurutlu Deresi, Kutuderesi, Spertek, Roşnek (Alacık), Ahpanos, Hanköy, Tokluk, Peter, ve Laç Deresi, Doğantaş.

* Ovacık ilçesine bağlı Kara Dere, Sal Deresi, Pişkiktaşı Tepe, Ovacık Deresi, Karaoğlan Dağı, Yarpuzlu, Alisırtı Geçidi, Eroğlu, Çambulak Yayla, Mercan Dağları, Kıran Deresi, Kınıkan Tepe, Golan Yaylası, Eğerci, Dülbektaşı ve Kızılören.

* Hozat bağlı Kinzir Ormanları.

* Nazimiye ilçesine bağlı Kayalı Tepe, Dokuzkaya, Tavuklu.

* Pülümür-Erzincan Karayolu (D-885) Pülümür İlçesi istikametinin 35’inci km’si (Ş.Mehmet Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 45’inci km’si (Kırmızıköprü Jandarma Karakol Komutanlığı hizası), Dersim-Ovacık ilçesi istikametinin 13’üncü km’si (Karşılar Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) ile 37’inci km’si (Aşağıtorunoba Jandarma Karakol Komutanlığı hizası) arasında kalan karayolu yol kenarında kısa süreli duraklama ve piknik yapma amacıyla konaklama yapılmaması gerekmektedir.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu