GüncelManşet

Dersim’de Alt Konferans Gerçekleştirildi

Dersim: Bu sene 8. sini gerçekleştireceğimiz YDG Konferansı öncesi Dersim’de alt konferans gerçekleştirdik. Gezi İsyanı, Rojava ve liseli faaliyeti sunumlarını gündemleştirdiğimiz alt konferansımızda öncelikle YDG konferansının önemi ve örgütlülüğümüz açısından nerede durduğu üzerine kısa bir konuşma sonrası sunumlara geçildi.

Gezi İsyanın genel bir değerlendirmesi yapıldıktan sonra asıl önemli olanın Gezi sonrası olduğu vurgusu yapılırken Gezi’nin salt Haziran’la anılmaması, farklı talepleri ve nüansları içermesi bakımından faaliyetlerimizde “artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” vurgusuyla harekete geçmemiz konuşuldu.

Rojava sunumunda ise Ortadoğu’daki halk ayaklanmaları akabinde Suriye ve Rojava’ da oluşan somut durum üzerine değerlendirmeler yapıldı.

Suriye’de güçlü bir potansiyel sağlayan devrimci hareketin olmadığını, Esad ve ÖSO’nun iki emperyalist kliğin hizmetinde olduğu vurgusu yapılırken Rojava’da gelişen sürece ve Türkiye’ ye yansımalarına değinildi.

Lise faaliyetlerimiz hakkında yapılan sunumda 4+4+4 eğitim sistemi ve “dershaneler” gündemi tartışılırken lise faaliyetlerimiz hakkında genel bir bilgi verildi ve bunlar üzerinden tartışmalar devam etti.

Genel anlamda yaşadığımız çekingenlik sorunu kendini yine hissettirse de konferansa hazırlık anlamında alt konferansımız önemli bir noktada durmaktadır.  

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu