Güncel

Dersim’de Irkçı Saldırılara Karşı Eylem!

Dersim: Dersim’de Devrimci Güç Birliği seçim bürosu önünde HDP ye dönük saldırıları protesto amaçlı bir basın açıklaması gerçekleştirildi.

Partizan’ da aralarında bulunduğu Devrimci Güç Birliği ve Emek ve Demokrasi Güçleri HDP ye dönük gerçekleşen saldırıları protesto amaçlı 6 Mart günü yeraltı çarşısında basın açıklaması gerçekleştirdi.  “Faşizme karşı omuz omuza,” ,“Baskılar bizi yıldıramaz.” sloganlarının atıldığı basın açıklamasında, açıklama yapan HDP Dersim İl Eşbaşkan Adayı Fatma Kalsen; “Halkın kendi öz iradesinden gücünü alan, halkla birlikte mücadele eden ve örgütlenen partilerimize dönük bu saldırılar tesadüfi değildir” dedi.  Irkçı saldırıların planlı olduğuna değinen Kalsen, “HDP’ye yönelik bu saldırılar halkların mücadelesini asla durdurmayacaktır” dedi.

Daha sonrada BDP İl Eşbaşkanı Ergin Doğru yaptığı konuşmada HDP ye dönük saldırıların halkın ortak iradesine dönük saldırılar olduğuna dikkat çekti. Doğru sözlerini  “Devrimciler geçmişte olduğu gibi bugünde siper yoldaşlığı yaparak faşizme karşı mücadele edecek.” Diyerek sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu