GüncelManşet

Dersim’de Seçim Çalışmalarından

 

Dersim: YDG 8. Konferansında aldığımız karar doğrultusunda yerel seçimleri ve yerel yönetimleri gündemimize almıştık. Ardından YDG divan toplantısında ise yapacağımız çalışmalar ve bu çalışmalarda neleri öne çıkaracağımız gerektiği üzerine tartışmıştık. Bu tartışmalar sonucunda “Yerel yönetimlerde gençliğin sözü var.”  ve “Yerel yönetimlerde erkek egemenliğine başkaldırıyoruz! Genç kadınların sözü var.” şiarıyla yerel seçimlerde çalışma yürüteceğimizi kararlaştırmıştık.

Yerel seçimler gündeminin asıl ayağını kitle çalışması oluştururken materyallerimizde bir o kadar önemlidir. Bilineceği üzere yerel seçimler ve yerel yönetimler ülke gündeminde önemli bir yerde dururken Dersim koşulunda ise bu gündemin ayrı bir önemi olduğu ortadadır. Bir yandan Kemalist ideolojinin ürünü CHP’nin “devrimci” kılıfla kitlenin karşısına çıkması diğer yandan ise dönem sözcüsü AKP hükümetinin “iş vereceğiz.”  vaatleri arasında bir seçim döneminden geçmekteyiz.

Dersim’de sistem partilerinin bu seçim döneminde de “halkçı” görünmeleri bizler tarafından şaşırtıcı değildir. Bizlere düşen ise amaç ve hedeflerinin ne olduğunu kitlelere anlatabilmektir. Bu durumda gençliğin örgütlü mücadelede ki yeri ve sistem partilerine karşı örgütlü duruşunönemli bir mesele olduğu kesinkestir. Çalışmalarımızın önemli bir yerinde duran yerel yönetimler meselesinde gençliğin söz hakkı sahibi olmasının ise örgütlü mücadeleye katkı sağlayacağı da bir o kadar kesindir. Bu eksende çalışmalarımıza başlamış durumdayız. Dersim ve Pertek’te yapmış olduğumuz afiş çalışmaları bu bütünün bir parçasıdır. Bu anlamda bir kez daha vurguluyoruz; Söz, yetki, karar mekanizmasında gençliğin sözü var!

 Kaynak: http://yenidemokratgenclik.net/

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu