Güncel

Dersim’de Yerel Seçim Toplantısı

Dersim: İkincisi yapılan Dersim yerel seçim komisyonu toplantısı bugün gerçekleşti. Yerel seçimlere biçtiğimiz misyon ve çalışma tarzımızı belirleyen etmenlerin tekrarlanması ile başlayan toplantıda tartışmalardan çıkan sonuçların asgari düzeyde belirli sonuçlar verdiği kanısına varıldı.

Partizan’ın seçimler için yaptığı açıklamanın ışığında yürütülecek olan yerel seçim çalışmalarında Dersim önemli bir ayağı oluşturuyor. HDP ve BDP’nin desteklenmesinin yanında ilk defa belediye başkanı adayı olarak isim belirleyip aktif destekleyicisi olacağımız Dersim’de yerel seçimlerin geniş kitleye gitme, ajitasyon propaganda yapmak için en uygun zaman olduğu çünkü kitlelerin ilgisinin politikaya daha fazla olduğu zamanlar olarak tespit edildi. Bu sebeple geniş kitleye Demokratik Halk Devrimi propagandası yapmak ve sistemi teşhir etmenin önemli olduğu ancak bu şekilde yerel seçim çalışmalarında kazanım elde edebileceğimiz üzerinde duruldu.

Sisteminin bize dayattığı sandığın sorunların çözümü olmadığı, gerçek kurtuluş ve temel özgürlüklerin kazanılmasında avantaja dönüştürülerek süreçten kazançlı çıkacağımızın bilincinde çalışma yürütmemiz gerektiği vurgulandı.

Seçimlere komisyonlar tarzında hazırlanmanın yanında, zaman zaman kitlesel çalışmalar yürütülebileceği, önümüzdeki günlerde etkinlikler ve çalışmalar yapılabileceği konuşuldu. Kitlenin katılabileceği geniş bir toplantı yapmanın gerekliliğinden yola çıkarak 25 Ocakta bir toplantı planlandı. Özgür Gelecek gazetesinde yayınlanan “Yerel Seçimlerde; Kopuş ve Kurtuluş”un okunmasının ardından toplantı sonlandırıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu