GüncelManşet

Devlet emekçi mahallelere göz dikti; Küçükarmutlu riskli alan ilan edildi!

H. Merkezi: Küçükarmutlu Mahallesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın talebi üzerine Bakanlar Kurulu kararıyla riskli alan ilan edildi.

İstanbul’un Sarıyer İlçesinde bulunan ve devlet tarafından Fatih Sultan Mehmet Mahallesi olarak adlandırılan Küçükarmutlu Mahallesi riskli alan ilan edildi. Karar bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

OHAL ile ezilen her kesimin haklarını bir bir gasp eden TC devleti bu defa da emekçi mahallelere gözünü dikti. Devrimci, demokrat ve yurtsever kesimin yoğun olarak bulunduğu Küçükarmutlu Mahallesi “riskli alan” edilirken  

Bakanlar Kurulu, 11 Ekim 2016 tarihli yazısıyla Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında hazırladıkları listede yer alan Sultangazi, Eyüp ve Başakşehir’deki bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar vermişti.

Alibeyköy, Mahmutbey, Eski Habipler mahallelerinin de yer aldığı listede Sultangazi’deki Gazi Mahallesi olarak bilinen Alevi nüfusun yoğunlukta olduğu Zübeyde Hanım, Yunus Emre ve 50. Yıl mahalleleri de bulunuyor. Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan imzalı karar 22 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu