Güncel

Devlet’in Gülsuyu Korkusu Bitmiyor!

H.Merkezi: Son süreçte yaşanan çete saldırıları ve Hasan Ferit Gedik isimli devrimcinin katledilmesiyle gündemden düşmeyen İstanbul Gülsuyu mahallesinde, faşizmin saldırganlığı hız kesmeden ve devletin kolluk güçlerinin açıktan desteği ile sürüyor.

Daha önce de çete saldırıları bahanesiyle sürekli bir ablukada tutulan Gülsuyu’nda devlet beslemesi çeteler son olarak da mahallede devrimcilere yakınlığı ile bilinen muhtar adayı Sinan Erdem’i vurdular.

Son süreçte Gazetemiz Özgür Gelecek’in okurlarının da evlerine giden polis, üst perdeden savurduğu tehditler ve “emniyete gelip ifade ver, yoksa basarız” nidaları ile hedeflediği şey ortadadır. Mahallede devrimcilerin varlığından rahatsız olan devlet, birlikteliği ve dayanışmayı çökerterek Gülsuyu’ndaki muhalefeti sindirmek istemektedir. Bu nedenledir ki; devlet beslemesi çeteler ellerini kollarını sallayarak, polis kordonu arasında mitinglere kurşun atabilmekte, devrimciler tutuklanıp on yıllarla yargılanırken mahallede rahatça dolaşabilmektedir. Sadece son bir haftada yaşananlar bile bu iddiayı özetler niteliktedir:

 

Dün Kartal bugün Gülsuyu, 1 Mayıs Mahallesi!

Dün Kartal’da mitinglere katılma gerekçe gösterilerek evi basılan Özgür Gelecek okurlarının ardından Gülsuyu’nda ve 1 Mayıs mahallelerini de polis okurlarımızı “ziyaret” etmeyi unutmadı!

Rojava ve Kent mitinglerine katılımı gerekçe göstererek okurlarımız,  evlerine gelen 2-3 akreple Vatan Emniyet Müdürlüğüne ifade vermeye çağırıldılar.

Okurlarımızın evlerine gelen polis ekiplerinin “Bugün Vatan Emniyetine uğramazsan, ifade vermezsen akşam evinize baskın yapacağız. Bizi zor durumda bırakmayın!” söylewmleri ile sergiledikleri bu tavrın, Gülsuyu’nda ve diğer emekçi semtlerinde gelişen çete saldırılarından bağımsız olmadığı ise muhalif kamuoyunca bilinmektedir.

 

Çeteler Vurmaya Devam Ediyor

15 Şubat akşam saatlerinde Gülsuyu Mahallesi Mustafa Bakkal durağında silahlı çeteler tarafından devrimcilere yakınlığı ile bilinen esnaf Sinan Erdem saldırıya uğradı.

Daha öncesi kendisini dolaylı yollarla tehdit aldığını söyleyen Sinan Erdem, dün kendisini vuranın çete liderlerinden Şahin Eren olduğunu yanındakilere söyledi.

Bahse konu çete lideri; Hasan Ferit Gedik’in katledilmesinden eniştesi Aytekin Turan ile birlikte büyük rol aldığı bilinmektedir.

Bu çetenin beş ay önce Yavuz Kahraman’ı, zırhlı polis araçlarının yanında beş kurşunla vurmuş, polis ise yanı başında halka silahla saldıran Şahin Eren’in gidişini araçlarından inmeden izlemiştir. Yine Mustafa bakkal bölgesinde Gülensu-Maltepe minibüsünü durduran çete artığı Şahin Eren minibüs şoförü Serhat Gül’ü bacaklarından vurmuştur. Polise yüz metre yakınlıkta yapılmıştı bu saldırı ve polis yerinden kıpırdamadığı da mahalle halkının anlatımları arasındadır.

 

Polis Gözetiminde Çeteler Saldırıyor

Gülsuyu mahallesinde dün  (15 şubat) akşam saatlerinde esnaf olan ve devrimcilere yakınlığı ile bilinen muhtar adayı Sinan Erdem’in vurulmasının ardından bugün Gülensu Son durak’tan bir yürüyüş gerçekleştirdi.

 “Çeteler Vuruyor Devlet Koruyor” pankartı açarak yürüyen kitlenin sloganlar eşliğinde Sinan Erdem’in vurulduğu yere geldiği sırada polis ablukası içerisinden gelen bir araçtan kitleye ateş açıldı. Tam o sırada kitle içerisinden çetelerin saldırısına silahlarla cevap verilmesinin ardından ise kitle hep bir ağızdan “çetelerden hesap lafla sorulmaz, bizde hesapları namlular sorar” sloganları atıldı.

Daha sonra ise polis ablukasının üzerine yürüyen kitle, polislerin mahalledeki varlığını protesto etti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu