Güncel

Devrim ve Komünizm Şehitleri İzmir’de Anıldı!

 

Devrim ve komünizm şehitlerini anma haftası vesilesiyle İzmir’de bir etkinlik yapıldı.

26 Ocak pazar günü saat 14.00’da Tümtis’de yapılan etkinlik öncesinde salon, devrim ve komünizm şehitlerinin resimlerinin yanı sıra “şehitlerimiz toprakta tohum hasadımız devrim olacaktır” yazılı ozalitlerle donatıldı.

Tümtis’de bir araya gelen Partizan kitlesi öncelikle devrim ve komünizm şehitleri şahsında bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.Saygı duruşunun ardından “Devrim şehitleri ölümsüzdür” sloganları yankılandı.

Ardından Partizan adına bir konuşma yapıldı. Yapılan konuşmada, Ocak ayının son haftasında yapılanetkinliğin önemine vurgu yapıldı. Devrim mücadelesinde paha biçilmez değerler bırakan militanların örgüte bağlılığından, kararlı duruşlarından öğrenmek gerektiğini, bu öğrenmenin daha fazla örgütlemek ve örgütlenmekten geçtiği belirtilen konuşmada, böylesi etkinliklerin yoldaşlardan devralınan mücadeleyi daha fazla sahiplenmeye, öğrenmeye vesile olduğu dile getirildi.

Yapılan konuşma “Devrim mücadelesinde  bizlere yol açan İbrahim Kaypakkaya’nın, Kızıldere’de ‘biz buraya dönmeye değil ölmeye geldik’ diyen Mahir Çayan’ın, büyük bir kararlılıkla kendi sehpasını tekme vuran Denizlerin, Kürt Ulusuna direnişin rotasını çizen Mazlum Doğan’ın ve biz kadınlara önderleşmenin yolu gösteren 5 kızıl karanfilimizin, 5 komünist kadının çoşkusu ve sıcaklığıyla selamlıyorum” sözleriyle sonlandırıldı.

Yapılan konuşmanın ardından etkinliğe şiir dinletisi ile devam edildi. Dinletinin ardından ise Sinevizyon gösterimi yapıldı. Sinevizyon gösterisinin ardında kitle “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya“, “Beşler yaşıyor kavga sürüyor” vb sloganlar attı.

Daha sonra söylenen coşkulu türkü ve marşların ardından etkinlik sona erdi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu