Güncel

“Devrimci basının sesini yükseltmeye devam edeceğiz!”

Gazetemize ve okurlarımıza yönelik saldırılar devam ediyor. İçeride ve dışarıda gazetemizin okurlarımıza ulaşmasını engellemeye çalışan devlet ve onun kolluk kuvvetleri her zaman yanıtını net bir şekilde alıyor. Bizler hiçbir zaman devrimci basının susturulamayacağını haykırıyor baskıların bizi yıldıramayacağını söylüyoruz.

14 Temmuz Cumartesi günü gazetemizi dağıtan okurumuza(ki bu ilk değil defalarca yaşanan bir olay) polis baskı yaparak gözaltına almak istemiştir. Yaşanan olayı ardından bize gelen maili olduğu gibi yayınlıyoruz.

14 Temmuz’da gazete dağıtımına çıktığımda, protokol bırakmak için BDP binasına gittim. Binadan çıktığımda bir aracın beni izlediğini farkettim. Araçta iki tane sivil polis vardı. Yan sokağa girdiğimde araç önümü kesti. Elinde telsiz olan sivil, telsizini yanındakine vererek araçtan dışarı çıktı.

“Çantanın içinde ne olduğunu öğrenebilir miyiz?” dedi. Bende “Bu sizi neden ilgilendiriyor?” dedim. Verdiğim yanıta sinirlenen sivil “Biz ne olduğunu iyi biliyoruz” dedi.”Bende biliyorsanız niye soruyorsunuz?” dediğimde “Sen neyine güvenip bize karşılık veriyorsun? Şuan burada teksin yanında kimse yok!’ tarzında sözler sarf ederek gözdağı vermek istediler. Araçtaki diğer sivil “Al çantasını al fazla konuşmasın” diyerek talimat verdi. Bende “Sizin çantamı almaya hakkınız yok” diyerek tepki gösterdim. Üzerime yürüyen sivil “sen burada elini kolunu sallayarak gazete, dergi dağıtamazsın” diyerek çantamı almak için elini uzattı. Ben elini çekerek bir tane tokat attım.

Diğer sivilde öfkelenerek araçtan inerek üzerime yürümeye başladılar. Ben çantamı sıkıca tutarak “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Devrimci basın susmayacak” diye slogan atmaya başladım.

Telaşlanan siviller çantamı almaya çalışıp beni araca doğru sürüklemeye başladılar. Bunu gören ve sloganları duyan halk aracın etrafında toplanıp tepki gösterdi.

Direnmelerim sonucuyla birlikte halkın da tepkisinden korkan sivil polisler beni ve çantamı bırakıp araçlarına binip uzaklaşmak istediler. Bunun üzerine BDP’li arkadaşlar  aracı taşlayarak destek verdi.

Siviller camları kırılan araçla kaçarak ortadan kayboldu.

Sonrasında dağıtıma devam ettim. Halk düşmanları bilsinler ki; İkitelli’de  özgür gelecek asla susturulamaz. Tüm baskılara rağmen devrimci basının sesini yükseltmeye devam edeceğiz. Baskılar bizi yıldıramaz!..

(İkitelli Ö-G okuru)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu