Güncel

Devrimci Güç Birliği Dersim’de aday tanıtımı yaptı

 

Dersim: Dersim’de Devrimci Güç Birliği Selahattin Demirtaş’ın katılımı ile aday tanıtım mitingi gerçekleştirdi. Partizan’ında içinde bulunduğu Devrimci Güç Birliği bugün Pertek ve Dersim merkezde aday tanıtım mitingi yaptı.

Dersim halkının yoğun ilgisinin olduğu mitinge Selahattin Demirtaş’ın katılımının etkisiyle büyük bir coşku hâkimdi. Binlerce kişinin katıldığı mitinde ilçe belediye eş başkan adayları tanıtıldı.

Mitingin açılış konuşmasını BDP Dersim İl Eş Başkanı Ergin Doğru yaptı. Mazgirt, Akpazar, Pülümür Ovacık, Hozat, Pertek ve Dersim belediyeleri eş başkan adayları yaptıkları kısa konuşmalarla Devrimci Güç Birliğinin Dersim’de ki önemini vurguladı ve halkı selamladı.

Demirtaş ise yaptığı konuşmada, seçimin tek başına koltuk ve belediye seçimi olmadığını çalışmalardaki kaygının onurlu yaşama, özgürlüğe, emeğe, demokrasiye dair olduğunu ifade etti.

Ayrıca Selahattin Demirtaş konuşmasında, “Nehirler şehirlere akıyor. Dersim’in kahramanları Dersim’e sahip çıkmıştır. Dersim’de her bir yerinde Dersimli yiğitlerin kanı canı alınteri vardır dersim böyle var olmuştur. Kimse tek başına hak iddia edemez” dedi.

Yaptıkları ve söyledikleri her şeyin hesabını vermeye hazır olduklarını söyleyen Demirtaş; “Cemaati destekleyerek iktidar olacaklarını sananlar yanılacaktır. Onlar ancak cemaatin oyuncağı olurlar. Biz bunu AKP den biliyoruz” dedi.

Tüm Dersimlileri Devrimci Güç Birliği çatısı altında birlik olmaya çağıran Demirtaş, “Yeter ki siz el ele verin. Yürek yüreğe direnin” dedi. Ardından Dersim Belediye Başkanı Edibe Şahin ise, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanlarına dört yıllık emeklerinden ötürü teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Yapılan konuşmaların ardından Demirtaş ve beraberindekiler, Mazgirt ilçesinin Akpazar beldesini ziyaret edip daha sonra Dersim’den ayrılacak.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu