Güncel

DHF davası 30 Nisan’a ertelendi

Ankara: Demokratik Haklar Federasyonu’na yönelik yapılan operasyon sonrası 17 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması, 13 Aralık’ta Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İddianamede, hakkında dava açılan kişilerin Maoist Komünist Partisi’ne (MKP) üye oldukları ve örgüt adına açık alanda faaliyet yürüttükleri yer alırken, çeşitli demokratik eylemler ile panel ve sempozyumlara katılmak da iddianamede isnat edilen suçlara “delil” olarak sunuluyor.

 

Yine savcı uyudu

Sabah 9.30’ta başlayan duruşmaya 10 kişi katılarak savunma yaptı. Polisin hazırladığı fezlekede yer alan birçok telefon görüşmesi, ortam dinlemeleri ile demokratik eylemler yasadışı olarak sunulduğu ve Demokratik Haklar Derneği’nin “MKP’nin açık alandaki uzantısı” olarak gösterildiği savunma yapanlar tarafından belirtilerek, fezlekedeki absürtlüklere değinildi.

Birçok davada da olduğu gibi bu davada da mahkeme heyetindeki savcı uyudu. Savunmalarını yapan 10 kişi hakkında denetimli serbestlik ve yurt dışına çıkma yasağı kaldırılırken, dava 30 Nisan’a ertelendi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu