Güncel

DHF Davasında Tahliye Yok!

H.Merkezi: 13 Kasım 2012 tarihide birçok ilde eş zamanlı gerçekleşen DHF operasyonlarının İzmir ayağında gözaltına alınarak tutuklanan 13 DHF üyesi’nin 3. duruşması bu gün görüldü. Mahkemede tahliye kararı çıkmazken dava 26 Şubat’a ertelendi.

İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen mahkemede avukatlar savunmalarında, yolsuzluk operasyonlarına değinerek bu süreçte yargının ve hukukunun kamu vicdanında hükmü kalmadığını belirttiler. Var olan adalet sisteminden v adalet anlayışından bir beklentilerinin bulunmadığını belirten avukatlar tahliye talebinde de bulunmadılar.

Daha sonra ise tutsak DHF’liler söz aldılar. Sanıkların aldığı sözlerde ise mahkeme heyetinin taraf olduğunu biliyoruz. Avukatların savunmalarına katılarak taghliye talebinde bulunmuyoruz denildi.

Mahkeme, heyet başkanının şerhine rağmen iki üyenin oyuyla dava tutuklu yargılamanın sürmesi kararı ile 26 Şubat’a ertelendi.

Karar mahkeme önünde; “Yaşasın demokratik haklar mücadelemiz”, “devrimci tutsaklar onurumuzdur”, “devrimci irade teslim alınamaz” sloganları ile protesto edildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu