GüncelManşet

Dicle Üniversitesinde Polis Hizbullah el ele!

 

Amed: Dicle Üniversitesinde, Hizbullah’ın Mısırda ki idamları konu edinerek Dicle üniversitesinde örgütlenme çalışması yürütmesine devrimci demokrat yurtsever gençlik izin vermedi. Bunu üzerine polis Hizbullah dayanışmalarından bir tanesi daha sergilendi.

Yaşanan arbede sonrasında öğrenciler Eğitim Fakültesi önünde barikat kurdu. Hizbullahçı sivil gerici faşist öğrenciler polis korumasında Tekbir sloganları atarak mimarlık fakültesine doğru yürüyüşe geçti. Devrimci demokrat yurtsever gençlik yürüyüşü engellemek için tarlaya girdi.

O sırada Hizbullahçı öğrencilerle devrimci demokrat yurtsever gençlik arasında çatışma çıktı. Polis Hizbullah’ın tarafında durarak yurtsever öğrencilerden Özgür Gelecek gazetesi okuru Güven Kılınç’ın da içinde bulunduğu 14 kişiyi gözaltına aldı.

Öğrenciler kütüphaneye ve tarlaya kaçmak zorunda kaldılar. DİHA muhabirlerinden Selman ve Şerife Hizbullahçılar tarafından darp edildi. Hastaneye kaldırılan muhabirlerinin durumları hakkında henüz bilgi yok.

Gözaltına alınanlardan haber alınmaya çalışılıyor. Son alınan habere göre gerici faşist öğrenciler Dicle Üniversitesinde sloganlar atarak dolaşmaya devam ediyor. 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu