Güncel

Dilek feneri uçuran 7 avukat gözaltına alındı

Açlık grevindeki meslektaşları için Beşiktaş'ta dilek feneri uçuran 7 avukat, polislerce gözaltına alındı. Avukatların gözaltına alınmaları sırasında işkenceye maruz kaldığı belirtildi.

H. Merkezi: OHAL kararnamesi ile Çağdaş Hukukçular Derneği’nin (ÇHD) tutuklu Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile dernek üyesi 4 avukatın yargılamalarındaki hukuksuzluklara dikkat çekmek amacıyla girdikleri açlık grevine destek için İstanbul Beşiktaş’ta dilek fenerleri uçuran ÇHD ve Halkın Hukuk Bürosu (HHB) üyesi 7 avukat, polislerce gözaltına alındı.
Gözaltına alınan avukatlardan Canan Gözcü, Yaprak Türkmen, Ayşegül Çağatay ve Seda Şaraldı Etiler Polis Karakolu’na, Gökmen Yeşil Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne, Barzan Demirhan Levent Polis Karakolu’na, Oğuzhan Topalkara ise Arnavutköy Polis Karakolu’na götürüldü.
7 avukat hakkında “Örgüt propagandası” ve “2911 Sayılı Gösteri ve Yürüyüş Kanununa Muhalefet” iddiasıyla işlem yapılacağı bildirildi.
Halkın Hukuk Bürosu (HHB), resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada avukatlara işkence uygulandığını ifade etti.
Selçuk Kozağaçlı’nın da aralarında bulunduğu 5’i tutuklu 20 ÇHD ve Halkın Hukuk Bürosu (HHB) üyesi avukatlarının yargılandıkları davanın duruşması dün İstanbul 37’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmüş ve esas hakkındaki mütalaasını veren savcı, 19 avukatın “Örgüt üyeliği” iddiasıyla cezalandırılmasın
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu