Gençlik

YDG: #Diren Berkin Seninleyiz

 

Berkin Elvan, 15 Haziran sabahı polisin hedef gözeterek ateş etmesi sonucu başına isabet eden gaz bombasıyla ağır yaralandı.

Berkin, tam 8,5 aydır komada. Berkin, tam 8,5 aydır direniyor. Ölüme meydan okuyor. Berkin, hastane odasında direnirken 15. yaşına girdi. Biz Berkin’in yerine karnesini aldık, onun için doğum günü yaptık.

Berkin, 8,5 aydır umutla direniyor. Berkin, 8,5 aydır umudumuzu büyütüyor. Berkinle birlikte İstiklal caddesinde, kimi zaman yolsuzluklara, kimi zaman sansüre, kimi zaman bizden koparıp aldıkları kardeşlerimiz, arkadaşlarımız için bizde direniyoruz.

Berkin, kaç mevsim devirdi, geride bıraktı direnişle. Berkin, umuda, hayata sımsıkı bağlı. Berkin’in 15 Haziran günü hastaneye taşıdığı umudu; o günden bu yana biz kardeşleri, arkadaşları, yoldaşları büyütüyoruz, yine dirençle, elbette Berkinle.

Berkin’in bugün bize her zamankinden fazla ihtiyacı var..! Berkin’e umut ve direnç aşılayan da bizim dışardaki direncimiz de değil miydi zaten? Berkin bizi, biz Berkin’i umut ve dirençle besledik!

Berkin şimdi en zor sınavında ve bize her zamankinden fazla ihtiyacı var!

Çünkü bizi güçlü kılan, yenilmez yapan, cüretimizi ve isyanımızı daim kılan, koparılamayan dayanışmamız ve birlikteliğimiz değil miydi? Gezi’de bir kez daha tüm çıplaklığıyla, kanımız ve canımızla gösterdiğimiz de bu değil miydi? Zaten kaçımız tanıyordu ki, Mehmet’i, Medeniyi, Ethem’i, Ali İsmail’i, Abdullah’ı, Ahmet’i…

Onlar bizden biriydi, kimse engel olamadı, yüreğimizin onlarla çarpmasına onlar için dağlanmasına ve öfkesini haykırmasına…

Şimdi sımsıkı sarılalım Berkin’e, umudu ve direnci büyütmek için..

#diren Berkin unutma ki seninleyiz!

Yeni Demokrat Gençlik!

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu