Emek

“Direniş artık çadırda”

H. Merkezi:Enerji-Sen üyelerinin direnişleri devam ediyor.

Enerji-Sen üyelerinin BEDAŞ önünde başlattığı direniş 28. gününde. Şimdiye kadar sokaklarda oturarak direnen işçiler BEDAŞ önünde kurdukları çadırda direnişini devam ettirecek.

Enerji-Sen üyeleri 28 gündür direniyor ve artık direnişlerini, BEDAŞ Genel Müdürlüğü önüne kurdukları çadırda sürdürecekler. Çadırın kurulması esnasında polis, işçilere engel olmak istedi. İşçiler, “28 gündür bu kaldırımlarda oturuyoruz müdahale etmediniz, bugün çadır kuracağımız için müdahale ediyorsunuz” diyerek çadırı kurma kararlılıkların bir kez daha yinelediler.

BEDAŞ önünde açıklama yapan BEDAŞ işçisi Ali Çakır, 28 gündür sokaklarda kaldırımlarda, direndiklerini fakat bundan sonrada direnişçilerini kurdukları çadırda sürdüreceklerini söyledi.

Çadırlarını kurarken polisin engel olmasını protesto ettiklerini belirten Çakır, “Başbakan her zaman hukukun üstünlüğünden, adaletten bahsediyor. Ama bizim direnişimizi engellemeye çalışıyorlar. Tüm egemenlerin, sermayenin engellemelerine rağmen kurduğumuz çadırda direnişe devam edeceğiz” demesinin ardından eylem sloganlarla son buldu.

Sendikalı oldukları için işten çıkarılan BEDAŞ işçileri, 13 Kasım günü BEDAŞ Genel Müdürlüğünü işgal etmişti. Pencereye “İşimizi geri istiyoruz” yazılı pankart asan işçilere özel güvenlik memurları saldırmıştı.

3 Aralık’ta Galata kulesinin balkonundan ‘BEDAŞ direnişinden Yatağan’a bin selam. Direne direne kazanacağız. DİSK/Enerji-Sen’ yazılı pankart sallandırarak direnişe devam eden Enerji-Sen üyesi işçiler, 5 Aralık günü ise Hazar Enerji Formu’nun Çırağan Sarayı’nda düzenlediği ve Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın katıldığı toplantıyı “BEDAŞ’tan atılan işçiler geri alınsın” yazılı pankart açarak protesto eylemi düzenledikleri için gözaltına alınmışlardı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu