Emek

Direnişçiler Meclisi’nin konserine polis saldırısı

Direnişçiler Meclisi tarafından düzenlenmek istenen Grup Yorum konserine polis saldırdı. Saldırı sonucu çok sayıda kişi gözaltına alındı

İstanbul: Direnişler Meclisi’nin Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde “KHK’ler iptal edilsin OHAL komisyonu kapatılsın” şiarıyla düzenlenmek istediği ve yasaklanan etkinlik için Kültür Merkezi önüne gelenlere polis saldırdı.

Grup Yorum ile çeşitli sanatçıların katılacağı ancak yasaklanan etkinlik ile ilgili açıklama yapmak için Şişli Cemil Candaş Kültür Merkezi önünde toplanan kitleye polis saldırdı. Saldırı öncesi kültür merkezi çevresi yoğun polis ablukası altına alınırken, Cemil Candaş’a girmeye çalışanların tamamı gözaltına alındı.

Polisin müdahalesinde gözaltına alınanların isimleri şöyle:

Acun Karadağ, Nuriye Gülmen, Engin Karataş, Nursel Tanrıverdi, Av Yaprak Türkmen, Cenk Turan, Can Karakulak, Taylan Gültekin, Metin Kaleli, Batuhan Şendağ, Volkan Çeşme, Nuran Ayan, Ziya Özder, Ağdoğan Yıldız, Nuri Cihanyandı

Polis ayrıca saldırıyı takip etmek isteyen gazetecilere de saldırarak gözaltı tehdidinde bulundu. Saldırı sonrası Cemil Candaş Kültür Merkezi ablukaya alınırken, polis alana kimseyi almıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu