Güncel

Diyarbakır ve Hakkari’de HDP ve DBP’liler gözaltına alındı

Diyarbakır ve Hakkari’de yapılan ev baskınlarında çok sayıda HDP ve DBP’ligözaltına alındı.

H. Merkezi: Diyarbakır’ın merkez ilçelerinde bu sabah DBP ve HDP’lilerin evlerine polislerce baskınlar düzenlendi. Baskınlarda HDP Bağlar İlçe Eş Başkanı Necmettin Burakmak, Yenişehir İlçe Eş Başkanı Vahap Günay, HDP Kayapınar İlçe Eş Başkanı Haluk Eyüpoğlu, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Bağlar İlçe Eş Başkanı Ali Alkan, DBP yöneticisi Ramazan Üngür ve HDP Yöneticileri Osman Dön ile Sait Demir, gözaltına alındı.

HDP ve DBP’li yöneticiler, emniyete götürülürken, gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

Açlık grevine katılmışlardı

Gözaltına alınan HDP ve DBP’li yöneticiler, 17-18 Kasım tarihlerinde HDP Diyarbakır il binasında DTK Eş Başkanı ve Milletvekili Leyla Güven’e destek amacıyla açlık grevine katılmıştı.

Hakkari’de 8 gözaltı

Hakkari’de sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında DTK Eş Başkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in başlattığı açlık grevine destek amacıyla önceki hafta üç günlük açlık grevine giren 8 kişi gözaltına alındı. Yapılan ev baskınlarında HDP İl Eş Başkanı Zeynep Kaya, DBP İl Eş Başkanı Nuriye Aktaş, Yüksekova DBP İlçe Eş Başkanı Nevzat Kaya ile parti üyeleri Şehriban Acar, Keskin Erol, Necip Coşkun ve Nurettin Atsız gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Hakkari emniyetine götürüldü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu