GüncelKadın

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde cinsel taciz

KKTC’de bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim görevlisi Prof. Dr. Memduh Özdemir, öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Müzik Bölümü Öğretmenliği Bölümü Başkanı Memduh Özdemir’in cinsel tacizi, öğrencinin polise başvurusu ile ortaya çıktı. Özdemir polis tarafından gözaltına alınırken, geçici olarak üniversitedeki görevinden uzaklaştırıldığı açıklandı.

Gözaltında cinsel tacizde bulunduğunu reddeden 1948 doğumlu Memduh Özdemir, öğrencisinin “yanaklarından dostane olarak öptüğünü” iddia etti. Çıkarıldığı mahkeme heyeti tarafından üç gün gözaltında kalmasına karar verilen Memduh Özdemir ile ilgili mahkemenin ardından açıklama yapan DAÜ Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) Memduh Özdemir”in, geçici olarak görevden uzaklaştırıldığını belirterek, “Rektörlük, öğretim elemanını dava sonuçlanıncaya değin geçici olarak görevinden uzaklaştırdı. Bu aşamada ilgili öğrenciye DAÜ-PDRAM başta olmak üzere, gerekli tüm destek veriliyor. Üniversite olarak öğrencimizin yanındayız” dedi.

DAÜ-SEN ayrıca, olayın kendilerini derinden üzdüğünü belirterek “Kadın ve erkek tüm öğrencilerin her açıdan özgürce okuyacakları bir ortam için mücadele ediyoruz. İnsanlık onuru için mücadele ediyoruz” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu