Dünya

Dr. Saibaba’ya Özgürlük

Londra: 9 Mayıs günü Hindistan‘da, Mharashtra sivil polis tarafından Delhi Üniversitesi Daulat Ram Kolejinden evine dönerken kaçırılan, Devrimci Demokrat Cephe Eş-Sekreteri Dr. GN Saibaba için İngiltere’nin Başkenti Londra’da bir protesto eylemi yapıldı.

Londra’nın merkezinde bulunan Hindistan Büyükelçiliği önünde yapılan eylemi, Politik Tutsakların Özgürlüğü İçin Uluslararası Kampanya- Londra örgütledi.
Politik tutsaklar üzerindeki baskılara karşı pankartın açıldığı eylemde ayrıca üzerinde Dr. Saibaba’nın resimlerinin olduğu dövizler açıldı.
Sık sık “Dr. Saibaba’ya Özgürlük”, “Hindistan’daki faşist baskılara son!” sloganlarının atıldığı eylemde hazırlanan basın açıklaması okundu.

Okunan açıklamada, “Dr. Saibaba çok uzun yıllardır insan hakları aktivistidir. Aynı zamanda Devrimci Demokratik Cephe sekreterlerinden ve Hindistanda mineralce zengin olan bölgedeki milyonlarca insanı yerinden ederek, yerli kaynakları uluslararası maden şirketlerine pazarlayan ‘Green Hunt Operation’ olarak bilinen Hindistan egemenlerinin Hindistandaki kabile halklara yönelik sürdürdüğü katliamcı politikalara karşı Hindistan’da ve dünya kamuoyunu harekete geçirmeye öncülük eden ‘Halklar Üzerindeki Savaş Karşıtı Forum’un’ merkezi oturum düzenleyicilerinden birisidir.

Bizler, Hindistan’daki bütün politik tutsakların koşulsuz derhal serbest bırakılması mücadelesini açıkça destekliyor, Faşist devletin ülkenin tamamını ezilenlere, ulusal ve dinsel azınlıklara tam bir cezaevine dönüştürmesini kınıyoruz.

Bizler, “Uluslararası Politik Tutsaklara Özgürlük” kampanyası adına, dünyadaki tüm ilerici ve demokratik güçlere, Dr. GN Saibaba’nın derhal, koşulsuz serbest bırakılması için yapılacak olan protestolara katılınması çağrısında bulunuyoruz.

Uluslararası Politik Tutsakların Özgürlüğü İçin Birleşip Mücadele Edelim!
Yaşasın Uluslararası Dayanışma!
Tüm Politik Tutsaklara Özgürlük!
Dr.GnSaibaba’nın Derhal Ve Koşulsuz Olarak Serbest Bırakılsın!
” denildi.

Ayrıca yüzerce bildiri dağıtıldı. ATİK üyeleri de hazırladıkları İngilizce bildirileri dağıttılar. Eylem atılan sloganlarla sona erdirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu