GüncelManşet

DSG Komutanı Berxwedan; “İşgalci güçlere karşı devrimci operasyonumuz başlamıştır”

H.Merkezi: Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Komutanlarından Mehmûd Berxwedan yaptığı açıklama ile Efrîn’i işgal etmeye çalışan TC’ye ve desteklediği çetelere karşı “Devrimci Operasyon’”başlattıklarını duyurdu. Stêrk TV’ye bağlanan Mehdûd Berxwedan, “İşgalci güçlere karşı devrimci operasyonumuz başlamıştır” dedi.

“Özel operasyonla işgalciler bölgeden çıkarıldı”

Berxwedan, Türkiye’nin Raco hattındaki sızma girişimlerine ilişkin olarak, “Düşmanın sızma yaptığı bölgelere YPG/YPJ ve DSG savaşçıları akşam saatlerinde bir operasyon başlattı. Operasyon hala devam ediyor” dedi.

Berxwedan açıklamasının devamında, “Hedima, Şadiya ve bazı diğer köylerde operasyon sürüyor. Sorkê köyünde de şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Arkadaşlar kapsamlı bir saldırı başlatmış bulunuyor. Raco hattında düşmanın sızma yaptığı tüm bölgelerde yürütülen özel bir operasyonla işgalciler bölgeden çıkarıldı” dedi.

“Operasyonun sonuçlarını ilerleyen saatlerde açıklayacağız”

Operasyonun genişleyerek devam ettiğini kaydeden Berxwedan, şunları söyledi; “Düşmanın ele geçirdiğini iddia ettiği Şingêlê köyü de başlatılan bir operasyonla kontrol altındı. Operasyon hala devam ediyor. Türk devletinin çeteleri, askerleri nereye sızmışsa operasyon onlara yönelik devam ediyor. İlerleyen saatlerde operasyonun sonuçlarını da açıklayacağız. İşgalci güçlere karşı devrimci operasyonumuz devam ediyor”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu