Gençlik

Ege Üniversitesi’nde Newroz

 

İzmir: Ege Üniversitesi’nde HDK Gençlik Meclisi olarak 4 günlük sürece yayarak çeşitli etkinliklerle ele aldığımız Newroz haftasında, bugün halaylar ve zılgıtlarla Newroz ateşi yakıldı. Üniversite içerisinde bu süreçte Hevsel direnişi ve Berkin’i anmak için kurulan çadırda çeşitli etkinlikler yapılarak direniş günü olan Newroz’a çağrı yapıldı.

Bizler de YDG olarak her gün standımızı açarak yaygın bildiri dağıtımı ile birlikte üniversite içerisine “Emri” Berkin verdi, Newroz ateşini büyüteceğiz…! yazılı pankart asarak Newroz’a çağrı yaptık. Aynı zamanda yerel yönetimlerle ilgili YDG ve Partizan afişlerini üniversite içerisinde yaygın bir biçimde yaparak, bildirilerimizi dağıttık.

Bugün 12.00’de Edebiyat Fakültesi çimlerinde Newroz ateşinin yakılmasıyla birlikte devrim şehitleri şahsında saygı duruşuyla “Şehid Namırın!” sloganıyla Newroz programı başladı. Konserlerle devam eden etkinlik halaylarla birlikte devam etti. Kürsüden İzmir HDP Eş Başkan adayları konuşma yaparak 30 Mart yerel seçimlerinde gençliğin sandıkta söyleyecek sözün önemli olduğu vurgusu yapılarak Cumartesi günü İzmir’de kutlanacak Newroz’a çağrı yapıldı.

Newroz alanında yaygın bildiri yaparak bizler de Newroz’a çağrı yaptık. Newroz etkinliği tıpkı başlangıcı gibi halaylarla son buldu.

(Ege Üniversitesi YDG)

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu