Güncel

Gülsuyu ve Sarıgazi’de PŞTA Aile Ziyaretlerini sürdürüyor!

Gülsuyu: Gülsuyu mahallesi Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri olarak, 2 Şubat pazar günü Sarıgazi ‘de yapılacak, devrim şehitlerini anma yürüyüşünün ve 9 Şubat günü yapılacak olan anma gecesinin ozalitlerini emekçi mahallerinin merkezi yerlerindeki duvarlara yapıştırdık.

Ayrıca süreç boyunca aile ziyaretleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Faaliyet çerçevesinde, Gülsuyu Mahallesi’nde yaşayan şehit ve tutsak ailelerini ziyaret ederek yapılacak yürüyüş ve anma gecesine çağıran davetiyelerimizi ulaştırdık.

Gülsuyu Mahallesi’nden Sarıgazi ‘de yapılacak anma yürüyüşü için 2 Şubat günü saat 12:00 de Gülensu muhtarlık önünden araç kaldırılacaktır.

 

Gülsuyu PŞTA 

 

Sarıgazi: Devrim ve Komünizm şehitlerini anma, mücadelemizde yaşatma ve yoldaşları olarak hesaplarını soracağımızı bir kez daha haykırmak için 2 Şubat’ta yapacağımız mezar anmasına şehit ailelerimizin katılımı için Partizan Şehit ve tutsak Aileleri olarak şehit ailelerimizi ziyaret ettik.

42 yıllık tarihimiz boyunca faşizme korku salan geleneğimizin yüzlerce şehit vermesi; egemenlerin komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın düşüncelerinden korktukları anlamına geliyor. Bizler de bu korkunun büyüyerek devam edeceğinin bilinci ve şehitlerimize verilen sözün sorumluluğu ile ailelerimizi gerçekleştireceğimiz yürüyüşe davet etmek için ziyaretler yapmayı sürdürüyoruz.

Gerçekleştirdiğimiz aile ziyaretlerinde güneşe uğurladıklarımızın aileleri ve yoldaşları olarak onları hep birlikte anmanın öneminden bahsettik. Ailelerimizi ziyaret etmeye devam edeceğiz.

 

Sarıgazi PŞTA

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu