Güncel

Ekrem Kaçeroğlu’nun babasına dava açıldı

H. Merkezi: İzmir’de Kobanê serhıldanları sırasında polisler ve sivil faşistler tarafından linç edilerek katledilen Ekrem Kaçeroğlu’nun babasına, linci engellemeye çalıştığı için “Görevi yıpratmak için direnme” suçundan dava açıldı.
İzmir’de 7 Ekim 2014 günü Kobanê serhıldanları sırasında Bornova’nın Doğanlar Mahallesi’nde polis kurşunuyla vurulan 38 yaşındaki Ekrem Kaçeroğlu’nun yerde yaralıyken yatarken polisler ve sivil faşister tarafından linç edilmişti. Linç sırasında durumu gören baba Bedrettin Kaçeroğlu linci engellemeye çalışmış oğlunun üzerine kapandığı sırada kendi de linç edilmişti.
Ekrem Kaçeroğlu’nun ölümünden sonra açılan 4 sanıklı davada tutuklu yargılanan hiçbir polis bulunmazken, olay günü mahallede olan polislerin şikayeti üzerine baba Kaçeroğlu’na “silahlı terör örgütüne üye olma, görevi yıpratmak için direnme” suçundan açılan soruşturma davaya dönüştü.
Ailenin avukatı Nezahat Paşa yaptığı açıklamada, polislerinde içinde bulunduğu bir grubun oğlunu linç ettiğini gören bir babanın bunu engellemeye çalışırken kendisininde linç edildiğini ama davanın babaya açıldığını söyledi. Bu durumun hukukun nasıl tersten işlediğini gösterdiğini belirten Paşa, polisler hakkında açılan davada hiçbir ilerleme kaydedilmediğini ve babaya açılan dava ile karşı tarafın klasik olarak yıldırma yöntemini kullandığını söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu