Güncel

Elif Çermik ölümsüzdür

Mersin: HDK/P, Kent Mitingi’nde polisin uyguladığı şiddet sonucu yaşamını yitiren Elif Çermik için sokaktaydı. Biber gazının etkisiyle kalp krizi geçiren ve daha sonra 159 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren Çermik’i sahiplendiklerini belirterek devlet şiddetini kınayan kitle adına açıklamayı Deniz Karapınar okudu.

Miting için toplanan kitenin zerine saldıran polisin şiddetini kınadıklarını belirten Karapınar Berkin’i, Ethem’i, Ali İsmail’i, Medeni Yıldırım’ı ve Mehmet İstif’i katleden devlet şiddetinin ‘İyi bir mahallede yaşamak istiyorum, güzel bir ülke istiyorum’ diyen Çermik’ de öldürdüğünü belirterek “’zararsızdır’ denilerek halka karşı azgınca kullanılan biber gazının yasaklanmasını istiyoruz” dedi.

Son olarak Karapınar “Bizler hesap sormadan bu alanı terk etmeyeceğiz. Elif Çermik’in, Mehmet İstif’in ve bütün kaybettiklerimizin öfkesiyle sokaklarda olmaya, ezilenlerin, emekçi halk kitlelerinin öfkeiyle katillerden hesap sormaya devam edeceğiz” dedi.

Yapılan eylemde sık sık “Bedel ödedik, bedel ödeteceğiz”, “Elif Çermik ölümsüzdür”, “Katil devlet hesap verecek” sloganları atıldı. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu