Güncel

Engin Eroğlu için baraj kapakları kapanıp açılacak

Dersim’de kaybolan ve kendisinden haber alınamayan Engin Eroğlu için Mercan HES barajının kapakları kapatılıp açılacak. Halkın, yarın Munzur Çayı’ndan uzak durmaları uyarısında bulunuldu

Dersim’de 15 Haziran günü şehirler arası bir otobüsün açık bagajının çarpması sonucu Munzur Çayı’na düştüğü tespit edilen 28 yaşındaki Engin Eroğlu’nu arama çalışmaları çok sayıda ekibin katılımıyla sürüyor.

Çalışmalar kapsamında yarın Ovacık ilçesinde bulunan Mercan Hidroelektrik Santrali’nin önce kapakları kapatılacak, ardından açılarak kayıp gencin bulunması için çalışma yapılacak.

Munzur Çayı’nda devam eden arama çalışmaları; JÖAK, AFAD, jandarma, emniyet, Türkiye Rafting Federasyonu, Rize, Kayseri, Elazığ, Cizre, Diyarbakır, Mersin ve İstanbul’dan gelen ekiplerin yanı sıra gönüllülerin de katılımıyla sürüyor. Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Amirliği’nden 8 kişilik ekip de Ovacık Belediyesi’nin talebi üzerine Munzur Çayı’nda devam eden arama çalışmalarına destek amacıyla kente gelerek çalışmalara başladı.

Öte yandan kayıp genci arama çalışmaları kapsamında yarın saat 11.00 ile 15. 00 saatleri arasında Mercan HES’in önce kapaklarının kapatılacağı, ardından tazyik oluşturması amacıyla açılacağı belirtilirken halktan bu saatler arasında Munzur Çayı’ndan uzak durmaları istendi. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu