Güncel

Erdem’i, Hasan Ferit Gedik’in katilleri vurdu

Gülsuyu:15 Şubat akşam saatlerinde Gülsuyu Mahallesi Mustafa bakkal durağında silahlı çeteler tarafından saldırıya uğrayan devrimcilere yakınlığı ile bilinen esnaf Sinan Erdem dün akşam Koşuyolu Kalp ve Damar Hastanesi acili’ne kaldırılarak hemen ameliyata alındı. Bacaklarına dört kurşun isabet etmiştir ve ameliyat sonrası durumunun iyi olduğu belirtildi.                                            

Daha öncesi kendisini dolaylı yollarla tehdit aldığını söyleyen Sinan Erdem, kendisini vuranın çete liderlerinden Şahin Eren olduğunu yanındakilere söyledi. Şahin Eren’in Gülsuyu Mahallesi’nde yaptığı silahlı saldırıların haddi hesabı belli değil. Devrimcilere, esnafa, mahalle halkına daha öncesinden saldırı yapan bu çetecinin son günler de mahallede görülmeye başlamıştı. 

Hasan Ferit Gedik’in katledilmesinden eniştesi Aytekin Turan ile birlikte büyük rol almaktadır. Aytekin şuan itibariyle hapishanede olması nedeniyle saldırıları tek başına gerçekleştirmektedir. Beş ay önce Yavuz Kahraman’ı, zırhlı polis araçlarının yanında beş kurşunla vurmuş, polis ise yanı başında halka silahla saldıran Şahin Eren’in gidişini araçlarından inmeden izlemiştir. Yine Mustafa bakkal bölgesinde Gülensu-Maltepe minibüsünü durduran çete artığı Şahin Eren minibüs şoförü Serhat Gül’ü bacaklarından vurmuştur. Polise yüz metre yakınlıkta yapılmıştı bu saldırı ve polis yerinden kıpırdamamıştı.

Gülsuyu mahallesi’nde yaşanan saldırıları her defasında yazmış, Gülsuyu Mahallesi üzerinde oynanan büyük oyunu cümle âleme anlatmıştık. Her akşam zırhlı araçlarıyla Heykel Meydanı’nda bekleyen polis ise en başından beri söylediğimiz gibi çetelerle işbirliği içerisinde ve Mahallede ajanlaştırma çalışmaları yaparak devam etmektedir. Yaşanan bu saldırıların ardı arkası kesilmedi daha devam edeceği gözüküyor. Fakat bizler inanıyoruz ki halkın adaleti er yada geç yerini bulacak, halk düşmanları hak ettiği cezayı alacaktır.

Gülsuyu’ndan bir ÖG okuru

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu