Gençlik

“Şerzan’ın katili Soma’nın faili”

 

Soma’daki işçi katliamının duyulmasının ardından aralarında YDG’lilerin de bulunduğu devrimci, demokrat, yurtsever öğrenciler Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde akşam Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda yapılacak eylemin çağrısını yapıp, bildiri dağıttı.

14 Mayıs günü saat 17.00’da YDG’lilerin de bulunduğu kitle Sınırsızlık Meydanı’nda toplanmaya başladı. Hazırlanan dövizler ve pankartlar açıldı ve basın açıklaması okundu. Okunan açıklamadan sonra alana girmek isteyen TGB’lileri kitle, ”Faşizme karşı omuz omuza” sloganıyla girişi engelleyerek alandan çıkarttı. Daha sonra sayısı iyice artan kitle yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca, “Soma işçisi ölümsüzdür, “Katil devlet hesap verecek”, “Soma’nın faili sermayenin devleti”, “Şerzan’ın katili Soma’nın faili” v.b. sloganlar sıkı sık atıldı. Yürüyüş sırasında Muğla Alperen Ocağı’nda duran sivil faşistlere karşı, “Faşistlerden hesap lafla sorulmaz, bizde hesapları namlular sorar” sloganı atıldı ve kitle sloganı alkışlarla karşıladı.

Yürüyüş Muğla AKP binasına doğru devam etti. Binaya 100 metre kala kitle polis barikatıyla durduruldu. Yapılan görüşmelerin ardından kitle içerisinden bir grup temsilci Muğla AKP binasına siyah çelenk koydu. Ardında yürüyüş Sınırsızlık Meydanı’na devam ederken kitle içersinden “Önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya” sloganı yükseliyordu. Alana varıldıktan sonra oturma eylemi bir süre devam etti ve eylem sonlandırıldı.

MUĞLA YDG

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu