GüncelManşet

Erzincan Gezi Tutsaklarından mektup var!


Erzingan:
25 Haziran günü evleri basılarak gözaltına alınıp sonrasında tutuklanan Erzingan Gezi tutsakları 10 Şubat’ta görülecek
davalarına yazdıkları mektupla “Bu oyunu hep beraber bozalım” çağrısı yaptı. 10 Şubat’ta görülecek davanın demokratik haklar çerçevesinde gerçekleşen eylemselliklere katılmanın, Gezi isyanında sapanı ile gündem olan teyzeyi sevmenin delil olarak kullanıldığı hukuksuzluğa karşı “Sesimize, sesinizi katmaya davet ediyoruz” dediler. Çağrının tam metni;

“Bu oyunu hep beraber bozacağız.

25 Haziran sabahı zırhlı polis güçlerince evlerimizden alınıp keyfi ve gerekçesiz tutuklandıktan 6 ay sonra dosyadaki gizlilik kararı (bu gizlilik kararı keyfi tutuklamaya itirazın önünü kesmek ve bir gerekçe bulma süreci olarak okunmalı) kaldırılarak iddianame hazırlandı.

Evlerimize operasyonda çocuk sapanı ve üzerinden diren gezi yazan plastik topta dâhil bulunan ne varsa alındıktan sonra… Yetmemiş olmalı ki iddianame gizli tanık beyanı ki KCK Davalarında birinde bunların polis bile olabileceğini görmüştük.  Hatırlanırsa gizli tanık polis çıkınca dosya çökmüş tüm tutuklular beraat etmişti. Esas alınarak demokratik hak ve özgürlük arayışı terörize edilerek yargılama isteniyor. Bununla amaçlanan ezilenlerin bu bozuk düzene boğun eğmeye devam etmelerini sağlamak aksi durumda her türlü keyfilik ve yasa tanımazlıkla geleceklerinin zindanlarda karartılacağı mesajı verilmek isteniyor.

Biz Erzingan Gezi Tutsakları olarak 10 Şubat’ta yargılanan değil, yargılayan olacağız. Gezi’de ki duruşumuzu mahkeme salonuna taşıyıp büyüteceğiz. Halkımıza “bu oyunu hep beraber bozalım” çağrısında bulunuyoruz.

Demokratik kamuoyunun davamızın takipçisi olmaya sesimize, sesinizi katmaya davet ediyoruz. Esaretimiz esaretiniz özgürlüğümüz, özgürlüğünüzdür diyoruz.

Özgürlüğümüze hep beraber sahip çıkalım bu oyunu hep beraber bozalım.

10 Şubat’ta görülecek davamızda geleceği birlikte haykırma umuduyla.”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu