Güncel

Erzincan’da görülen 16 PSAKD’li tutsağın 13’ü serbest bırakıldı

Erzincan’da bugün (15 Ağustos) görülen 16  PSAKD'li tutsaktan  13'ü serbest bırakılırken, PSAKD Genel Başkan Yardımcımız Erol Yeter'in de içinde bulunduğu 3 kişinin tutukluluğunun devamına karar verildi!

H. Merkezi: PSAKD Genel Başkan Yardımcımız Erol Yeter’inde içinde bulunduğu tutsak olan 16 kişiden 13’ü serbest bırakılırken, Genel Başkan Yardımcısı Erol Yeter  ile Erzincan Şube yöneticileri  Murat Demiray ve Alican Sümbül’ün tutukluluğunun devamı kararı çıktı.

Erzincan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği sosyal medya hesabından kısa bir açıklama yaparak,  “Yezide boyun eğmeyeceğiz!” dedi.

Açıklama şu şekilde:

“Bugün erizincan polis okulunda görülen davada 16 canımızdan 13 serbest bırakılırken, PSAKD genel başkan yardımcımız Erol Yeter ve PSAKD erzincan şube üyesi Murat Demiray, Alican Ünlü’nün tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Serbest bırakılan arkadaşlarımız adına sevincimiz olsa da tutuklu arkadaşlarımız özgürlüklerine kavuşuncaya kadar mücadelemiz sürecek ve onların suçsuzluklarına inancımızda asla bir değişiklik olmayacak. Erol Yeterin tutukluluk kararına ‘Yezide boyun eğmeyeceğiz!’ cevabı da bizlerin size boyun eğmeyeceğimizin sözü olsun”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu