Güncel

(Foto Galeri) Erzingan Soma için ayakta

 

Erzingan: Erzingan’da Partizan‘ın da aralarında olduğu Erzingan Demokrasi Bileşenleri bugün (15 Mayıs) öğlen saatlerinde siyahlar giyinip yere yatarak, Cumhuriyet Meydanı’nda eylem yaptılar.

Meydanda toplanan kitle Soma’da yaşanan katliamı unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını, hesabını soracaklarını haykırdı. Yaşanan katliamın kaderci bir anlayışla değerlendirilmesinin bir manipülasyon olduğunu, Roboski ve diğer katliamların sahibi olan AKP’nin aklanma girişimleri olduğu söylendi. Meydanda atılan, “Anaların öfkesi katilleri boğacak“, “Katil devlet hesap verecek“, “Soma’nın katili patron ağa devleti” sloganları hiç susmadı.

Erzingan Cumhuriyet Orta Okulunda siyah kurdeleler hazırlayarak Soma’daki katliamın acısını yaşıtlarıyla paylaşmak isteyen Erzincan YDG okurları okul içerisinde tahtalara ve panolara “Soma şehitleri ölümsüzdür” yazılamaları yaptı.

Erzingan Ulalar Beldesinde Soma’daki katliama sessiz kalındığından şikâyet eden Orta Okullu çocuklar ev ev dolaşarak, halkı tepkisiz kalmamaya, isyana davet ettiler.

[widgetkit id=662]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu