Güncel

Erzingan’da 1 Mayıs çalışması

Erzingan: 1 Mayıs yaklaşırken bizlerde Erzingan’ın Çağlayan beldesinde çalışmalarımıza devam ettik. Çağlayan beldesinde “Yeni Demokrat Gençlik ve Partizan’ın” 1 Mayıs içerikli afişlerini asarak sık sık sesli ajitasyonlar çekildi. Çekilen ajitasyonlarda “Yolsuzluk Yağma ve Talana DUR Demek İçin Partizan Saflarına” , “İşçilerin, emekçilerin, ezilenlerin birlik, mücadele ve zafer bayramında 1 Mayıs’ta Partizan saflarına” vb. ajitasyonlar çekildi.

Her yaş grubundan bize sahip çıkan insanların samimi yaklaşımları dikkat çekti. Özellikle de bir gün öncesinden yaşanan göz altılara da halk içerisinde sitemle karşılanması, okurlarımızı yalnız bırakmama ve sahiplenmeye geçmişlerdir. Afiş çalışmasının bitmesine yakın beldenin girişinde okurlarımızı durdurarak, kimlik kontrolü yapmak isteyip ve çeşitli bahaneler sürdürerek okurlarımızı gözaltına almak istemişlerdir. Jandarmanın bu tutumuna istinaden Özgür Gelecek okurları yapılacak gözaltının hukuksuz olduğunu belirterek “kendileriyle karakola gelmeleri gibi her hangi bir durum olmadığını” belirtmeleriyle birlikte halkın tepkisini de alan jandarma bu hukuksuzluktan vazgeçmiştir.

Erzincan merkez mahallelerinde de “Yolzuzluk, Yağma ve Talana DUR Demek İçin! Her Yer Direniş, Her Yer 1 Mayıs” yazılı kuşlamaları, yaygın bir şekilde yapıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu