Manşet

Erzingan’da Devrimcilere Dönük Saldırılar Sürüyor!

Erzingan: Erzingan’da egemenlerin gazetemiz Özgür Gelecek korkusu kendini her dönem için korumaktadır. Bunun en bariz örneği gazete büromuzu ziyaret edip Özgür Gelecek gazetesini okuyan okurlarımızın her fırsatta tehdit edilmesinde görülmektedir. Yakın zamanlarda ise büromuzu ziyaret eden liseli okurlarımız ya polis tarafından tehdit edilmekte ya da ailesine gidilerek aile üzerinden baskı yaratılmaktadır.

Egemenlerin korkuları o kadar büyüyüp onları acizleştirmekteki büromuzun kapısında bulunan ve yıllardır da sökülmemiş olan gazetemiz önceli İşçi-Köylü gazetesi ve Partizan imzalı stikerlar dahi saldırgan bir biçimde yırtılıp kapının önüne atılarak gözdağı verilmek istenmiştir.

Türkiye’nin birçok ilinde Alevilerin evleri işaretlenerek Alevilere dönük yeni katliamlar mı var? sorusu gündemlerde yer alırken egemenler olayların sorumlularını “çoluk çocuk” şeklinde açıklayarak üstünü örtmekte sonrasında ise  bu durumu protesto amaçlı yapılan basın açıklamasına katılan insanlara ise çeşitli gerekçelerle birçok dava açmaktadır. Yani özcesi dünün “iyi çocukları” bugünün “çoluk çocukları” korunup kollanırken halkımızın çocuklarına ise en demokratik haklarını kullandıkları için onlarca dava açılmaktadır.

Erzingan’a bağlı Avcılar köyünde okul ve ev duvarlarına  “pis aleviler sizi yakacağız” “kâfirler” ve MHP amblemlerinin çizilmesi üzerine 1 Nisan günü Partizan’ında destek verdiği bir basın açıklaması yapılmıştır.

Bunun ardından 8 Mayıs günü iki Özgür Gelecek gazetesi okuru, bir Halkın Günlüğü gazetesi okuru ve birde Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği yöneticisi olmak üzere 4 kişi Avcılar köyünde katıldıkları basın açıklamasında attıkları sloganlardan kaynaklı “TKP/ML” propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınmıştır. Daha sonra ise Erzincan İl Jandarma komutanlığına götürülerek ifadeleri sonrası serbest bırakılmışlardır. 9 Mayıs günü ise yine aynı gerekçe ile bir Özgür Gelecek gazetesi okuru gözaltına alınmış ve ifadesi sonrası serbest bırakılmıştır.

Aynı zamanda 8 Mayıs günü Gençlik Federasyonlu bir arkadaş da gerekçesi belli olmayan bir şekilde gözaltına alınmıştır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu