Güncel

Erzingan’da Kaypakkaya anması

 

Erzingan: Katledilişinin 41. yılında Komünist önder İbrahim Kaypakkaya şahsında ardılları olarak Erzincan’da sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi.

Soma’daki katliamda ve Devrim mücadelesinde yaşamlarını yitirenler şahsında, saygı duruşu ile başlayan etkinlik, 42 yıldır verilen mücadelenin öneminden bahsedilerek gösterime geçildi.

Soma’da yaşanan katliamın sorumlusunun faşist TC. devletinin olduğu ve bu katliamın üstünün örtülmesine engel olmak için isyan etmenin, gerçeği gün yüzüne çıkartmanın tek yolu olduğu vurgulandı.

Ortaya koyduğu tezleri ile Türkiye Devrim mücadelesine yeni bir soluk katan önder yoldaşın, biz ardıllarına bıraktığı mirası ısrarla, dirençle yarınlara taşımanın önemi ifade edildi. TC. devletinin önder yoldaş İbrahim Kaypakkaya’ya karşı duyduğu korku 42 yıldır devam etmekte ve etmeye devam edicektir denilen konuşmada; “Kemalizm faşizmdir diyerek açtığı savaş ile egemenler tarafından ‘ihtilalci komünizmin’ Türkiye coğrafyasında ki en tehlikeli lideri olarak anılmaya başlayan Önder Yoldaş Kaypakkaya’yı katlederek onu ve fikirlerini öldürebileceğini sananlar yanılmışlardır” denildi.

Kürt ulusuna ve mücadelesine yönelik yaptığı tahlillerle “Ulusların Kendi Kaderini Tayin Etme Hakkının” güncelliğini koruduğu ve TKP revizyonizmine karşı yazdıklarının hala da yol göstericiliğinden bahsedildi.  (Erzincan Özgür Gelecek Okurları)

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu