Güncel

Erzingan’da YDG okuruna polis baskısı

Erzingan: “Biz Gençler Geleceği kazanmanın adıyız” şiarıyla Erzingan’da Liseli Yeni Demokrat Gençlik okurları olarak mücadele alanları genişletme çabalarımız, polisin baskısı ve sindirme politikalarıyla karşı karşıya kalmaktadır.  Erzingan’da YDG okurları olarak okullarımızda yaptığımız dergi dağıtımları, polisin iş birliği içinde olduğu okul yönetimiyle okuldan uzaklaştırma tehditleri ile sindirilmek istenmektedir.

Erzincan’da Teknik Lise’de 3. Sınıf öğrencisi olan YDG okuru Umut Yayımcılık bürosundan çıktıktan sonra takibe alınarak otobüs durağından zorla araç içerisine alındı. r. Araç içerisine alınan YDG okuru hakkında oluşturulan bir dosya ve farklı eylemlerde çekilen fotoğraflarla “senin takip ediyoruz” denildi ve korkutulmak istendi. Okulda Kıvılcımı Yangına Çevirmek adlı kitabı gösteren polisler okulda illegal yayın okuyorsun diyerek okurumuzu kokutmaya çalışmışlardır.

Çeşitli yönetmeler mücadelemize engel olmak istreyen faşist devlet ç.eşitli unsurları ile bu yöntemlere ağırlık vermektedir. Son dönemler faşist saldırılarla provakasyonlarla yıldırmak istediği okurlarımız ve bizler her türlü faşist saldırıya geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizin verdiği inanç ve güç ile bu faşist ablukayı dağıtacağız. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu