Emek

Erzingan’da “Yolsuzluklara değil emekçiye bütçe”

Erzingan: Bu gün tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzincan’da da KESK’in çağrısıyla Kamu Emekçileri iş yerlerine gitmeyip alanlarda buluştu. Aralarında Partizan’ın da bulunduğu birçok devrimci demokrat kurum da destek verdi.

Okunan basın açıklamasında “13 yıl önce adını ‘Hayata Dönüş’ olarak koydukları katliamın yıl dönümü unutulmadı. Kamu Emekçiler; İnsanın insanı sömürmediği, hiçbir halkın dil, din, kültür farklılıkları nedeniyle baskı görmediği, insanların açlıktan ölmediği; çocukların savaşlar sonucunda anasız babasız kalmadığı, milyonların işsizliğe, açlığa, sefalete ve güvencesizliğe mahkûm edilmediği, doğanın talan edilmediği, emperyalizmle ekonomik-siyasi-askeri her türlü bağımlılık ilişkisinin son bulduğu, bir gelecek istiyoruz” dediler.

11 yıldır bütçe görüşmelerinde hükümetin kuruş hesaplarını yaptığı, emekçiye, işçiye, emekliye verdiği zamların gülünç rakamlarla verildiği ve her seferinde daha fazla zammı bütçenin kaldıramayacağını söyleyen hükümetin devletin paralarını ayakkabı kutularıyla nasıl kaldırdığını gördüğümüz son günlerde bütçeden haklarını istediklerini dile getirdiler. ‘Yolsuzluklara değil emekçiye bütçe” diye haykıran kamu emekçileri; İnsanca bir yaşam hakkını kazanana dek mücadelelerinin süreceklerini ve haklarını gasp eden satış sözleşmesini kabul etmediklerini belirtiler. Hükümetin halkına reva gördüklerini kabul etmeyeceklerini, haklarına sonuna kadar sahip çıkacaklarını ve bunun için mücadele edeceklerini belirttiler. ‘Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz’ diyerek halaylarla alandan ayrıldılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu